Son yıllarda hırsızlık olayları iyice artmıştır. Buna paralel olarak da hırsız alarm sistemlerinin önemi iyice ortaya çıkmıştır. Günümüzde neredeyse birçok kişinin evinde ya da işlerinde alarm sistemi mevcuttur. Günümüzde kullanılan alarm sistemleri kablosuz alarm sistemleri ve kablolu alarm sistemleri olarak ikiye farklı şekilde tasarlanmaktadır. Kablolu hırsız alarm sistemleri, ekonomiktir. Ayrıca profesyonel bir alarm sistemidir. Günümüzde bu sistemlerin montajı çok kolay hale bir şekilde yapılmaktadır. Konusunda uzman olan bir ya da iki teknisyen, yarım günde sistemi kurup teslim edebilir. Hırsız alarmı kurulumu eleman montajı ve programlama olarak ikiye ayrılmaktadır.

alarm-sistemleri

Hırsız alarm sistemleri satın almadan önce ürün kalitesinin yanında kullanılan tüm diğer yardımcı malzemelerin de kalitesine dikkat edilmesi gereklidir. Ev alarm sistemlerinin uzun yıllar sorunsuz hizmet verebilmesi için mutlaka uzmanlar teknisyenler tarafından uygun altyapı ekipmanları ile kurulması gerekmektedir. Amatör kişiler tarafından kurulan sistemler hırsız alarm sistemi olmaktan uzaktadır. Ayrıca yeni sorunların oluşmasına neden olabilir. Bu sorunların en basiti gereksiz yere alarm vermesi olabilir.

Sahip Olunan Mallar Korunmalıdır

Hırsız öncelikle mal değeri yüksek yerleri seçer. Bunun nedeni yaptığı işin üstlendiği riske değmesini istemesidir. En düşük riskle, en yüksek getiriyi getirecek yere girmeyi tercih eden hırsızın girmesi zorlaştırılmalıdır. Bunun için çelik kapı, çift kilit, demir parmaklık, panjur, karanlık noktaları aydınlatmak, köpek beslemek gibi pasif koruma önlemleri en yaygın şekilde uygulanmaktadır ancak bunlar yeterli değildir. Hırsızın içeriye girmesini geciktirir ancak engelleyemez. Oysa gelişmiş teknolojilerle tasarlanan hırsız alarm sistemleri, hırsızlık ihtimalini tamamen sıfıra indirir. Bu sistemler alarm haber alma merkezlerine bağlıdır ve mekanda kurulu olan ev güvenlik sistemlerinden gelen hırsızlık, soygun, yangın, su baskını gibi risk oluşturan alarmlar ve arızalar bu merkezlere bildirilir. Merkez, gelen alarmın senaryosuna göre, önceden belirlenmiş olan işlemleri gerçekleştirir. Ev alarm sistemleri fiyatları, kablolu ve kablosuz alarm sistemleri olarak birbirinden farklı olurken sundukları hizmet aynıdır.

hizmet-alti.fw

Bizi Seçenler